/ +421 2 5010 6700 Po – Pi: 8.00 – 18.00 hod.

Posilňujeme Univerzitu Komenského v Bratislave

LEXIKA Ciferník05.05.2014 Obláčik0 Novinky
Univerzita Komenského aula rektorát

Bratislavská Univerzita Komenského má nového dodávateľa prekladateľských služieb. Sme poctení, že sa ním stala Lexika.

Spoločnosť Lexika sa úspešne zúčastnila výberového konania na dodávateľa prekladateľských a tlmočníckych služieb Univerzity Komenského v Bratislave a na konci apríla 2014 podpísala s rektorátom UK rámcovú zmluvu o poskytovaní prekladateľských a tlmočníckych služieb.

 

Univerzita Komenského v Bratislave

 

Spoločnosť Lexika bude zabezpečovať preklad odborných textov z a do slovenčiny, tlmočnícke služby, jazykové korektúry a redakcie textov rodenými hovorcami cudzích jazykov podľa požiadaviek jednotlivých fakúlt. Zmluva sa uzatvára na obdobie najviac jedného kalendárneho roka, resp. do vyčerpania schváleného rozpočtu.

Univerzita Komenského v Bratislave vznikla v roku 1919 a je najstaršou i najväčšou slovenskou univerzitou. Slovensku. Od svojho vzniku zaujíma popredné miesto v slovenskom systéme vysokoškolského vzdelávania a stala sa medzinárodne uznávaným centrom vedy a výskumu. Univerzita Komenského má trinásť fakúlt a viac ako dvadsať pedagogických, vedeckých a iných pracovísk a účelových zariadení. Na fakultách univerzity študuje na všetkých stupňoch a formách štúdia ročne viac ako 28 000 študentov (z nich v dennej forme štúdia 21 000 študentov) a takmer 1 800 zahraničných študentov z 80 krajín sveta.

 

Aula UK v Bratislave

 

Sme veľmi radi, že môžeme naše služby dodávať tejto významnej slovenskej univerzite. Spoločnosť Lexika si od svojho vzniku v roku 1993 postupne vybudovala veľmi dobré renomé poskytovaním kvalitných prekladov a profesionálnych služieb na európskej úrovni. Pevne veríme, že naša spolupráca s Univerzitou Komenského v oblasti prekladateľských a tlmočníckych služieb jej dopomôže v plynulom fungovaní a úspešnom napredovaní.

 

 

 

Páči sa vám čo píšeme?
Povedzte to ďalej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *