Preklady z/do litovčiny

Spoločnosť LEXIKA pôsobí na trhu už viac ako 25 rokov, preto ani preklady z litovského do slovenského jazyka a opačne nie sú pre nás neznáma. Poskytujeme kvalitné prekladateľské služby v tejto jazykovej kombinácii, čoho výsledkom je spokojnosť na strane zákazníkov.

Naši zákazníci oceňujú najmä individuálny prístup, o ktorý sa snažíme pri každej novej požiadavke na preklad z i do litovského jazyka. Našou prioritou je vyhotoviť kvalitný preklad, ktorý bude spĺňať všetky podmienky našich zákazníkov.

 

 

Mapa Litvy vo farbách vlajky

Prečo osloviť práve LEXIKU pri preklade litovského jazyka?

Vždy radi odpovieme na Vaše otázky a poskytneme poradenstvo k vašim prekladateľským projektom úplne zdarma. Aj vďaka tomu sme získali veľký počet stálych zákazníkov, ktorí sa na nás neustále obracajú s novými požiadavkami na preklad, napríklad aj z litovského jazyka do slovenského jazyka.

O spokojnosti našich zákazníkov svedčia mnohé referencie od domácich či zahraničných firiem i fyzických osôb. Zákazníci oceňujú najmä našu profesionalitu, ochotu pomôcť, poradiť, a fakt, že sa môžu spoľahnúť, že výsledok našej práce bude kvalitný a na najvyššej úrovni.

Napriek tomu, že preklady z litovského jazyka nepatria medzi bežné, máme skúsenosti aj s takýmito prekladmi. Pre našich zákazníkov prekladáme z i do litovčiny najmä osobné dokumenty, texty z právnej a ekonomickej oblasti a tiež dokumenty z oblasti techniky.

Bez problémov vám dodáme aj úradný preklad z litovčiny, ktorý zabezpečujeme cez češtinu alebo iný tretí jazyk, nakoľko v súčasnosti na Slovensku nie je evidovaný žiadny úradný prekladateľ litovčiny.

Získať cenovú ponuku

  Ako to robíme?

  Profesionalita

  Mohli by sme byť pre vás užitoční?

  Kontaktuje nás a povedzte nám, s čím by sme vám mohli pomôcť.

  Litovský jazyk, z pobaltských najväčší!

  Litva má iba 2,8 milióna obyvateľov, no napriek tomu je najväčšou z pobaltských republík. Aj z pohľadu používania jazykov je litovčina najpoužívanejším pobaltským jazykom. Dokopy ňou rozprávajú takmer 4 milióny ľudí.

  Je oficiálnym jazykom v Litve. Ako minoritný jazyk sa používa v Poľsku a USA. Okrem toho sa vyskytuje aj medzi malými skupinami obyvateľstva v Lotyšsku, Bielorusku, Švédsku, Nórsku, Veľkej Británii, Nemecku, ale aj v Brazílii, Argentíne, Kanade či Austrálii.

   

  Litovčina pochádza z indoeurópskej jazykovej rodiny a zaraďujeme ju medzi slovanský, presnejšie baltskoslovanský alebo baltský jazyk. Prvá učebnica litovčiny bola vydaná v roku 1620 a prvá učebnica litovskej gramatiky o tri roky neskôr.

  Zatiaľ čo pre jazykovedcov je litovčina veľmi zaujímavým jazykom, ktorý si ako jeden z mála indoeurópskych jazykov zachoval svoju archaickú fonetiku a morfológiu, pre cudzincov je skôr vnímaná ako ťažko sa učiaci jazyk.

  Gediminasov hrad s vlajkou Litvy

  nočný pohľad na mrakodrapy vo Vilniuse

  V Litve ako v Hornej Dolnej

  Litovský jazyk používa dva druhy dialektov – hornolitovský (alebo aukštajtský) a dolnolitovský (alebo žemajtský). Každý z nich sa ešte delí na 3 podskupiny – aukštajský  dialekt na východný, západný a južný a žemajtský dialekt na západný, severozápadný a južný. V Litve sa používa latinka a abeceda obsahuje až 32 písmen. Litovčina ako syntetický jazyk používa rovnaké časy ako my, čiže prítomný, minulý a budúci. Má iba dva gramatické rody – mužský a ženský a 7 gramatických pádov.

  V litovskom slovníku by ste napríklad ťažko hľadali vulgárne slová. Jedným z najškaredších je v ich jazyku slovo ropucha. Ale nemyslite si, že Litovčania vôbec nenadávajú! Na „pomoc“ si vyberajú vulgarizmy z anglického alebo ruského jazyka.

  Hrad na ostrove so zasneženými stromami

  Rýchly preklad z/do litovčiny

  Prosím zadajte text.

  Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

   

  Použitím služby súhlasíte s podmienkami používania služby online strojového prekladača na webe www.lexika.sk spoločnosti LEXIKA s.r.o.