Ako pracuje Lexika

V LEXIKE pre vás denne prekladáme a tlmočíme do angličtiny, nemčiny či maďarčiny, ale zabezpečili sme už aj preklady do paštčiny, swahilčiny alebo čínštiny.

Našou doménou sú preklady právnych, finančných, medicínskych a technických dokumentov. Od nášho založenia v roku 1993 sme však získali dostatok skúseností v desiatkach rôznych odvetí. Obrátiť sa na nás môžete skutočne s čímkoľvek.

Vaše texty hravo preložíme vo všetkých klasických formátoch, či už prídete s PDF, MS Word, Adobe InDesign, XML alebo XLIFF, hovoríme jazykom vašich klientov i vášho softvéru.

Opýtajte sa nás

Znalosti znamenajú slovnú zásobu

Na každú problematiku máme odborníka na slovo vzatého. Doslova.

K službám sú vám špecialisti na viac ako 67 odborov. Právnické, finančné a audítorské texty zvládame rovnako ako texty z oblasti automotive, strojárenstva, energetiky či stavebníctva.

Stovky jazykových kombinácií

Prekladáme zo všetkých a do všetkých jazykov. Najväčší dopyt je po prekladoch cudzích jazykov do slovenčiny a češtiny, svojim klientom však poskytujeme viac než to: preklady realizujeme vo viac než 300 jazykových kombináciách.

Termíny dodania

Skúsenosti, množstvo prekladateľov a bohatá história spoločnosti LEXIKA sú vám garanciou, že vaše termínové a objemové požiadavky splníme aj pri expresných a veľmi rozsiahlych množstvách.

Preklady s modernými technológiami

Prekladateľské nástroje robia preklady efektívnejšie a kvalitnejšie. Preto vám s pomocou špecializovaných CAT nástrojov môžeme znížiť náklady a zvýšiť kvalitu prekladov.

Všetky formáty vstupov i výstupov

Vaše odborné texty preložíme vo všetkých bežne používaných softvérových formátoch vrátane formátov pre DTP programy a iný špecializovaný softvér.

Bežné formáty

Typ obsahuTyp súboru
Dokumentydoc, docx, rtf, odt, dot, dotm
Tabuľkyxls, xlsx, xlsm, csv
Prezentácieppt, pptx, pps, pptm
Procesné mapyvso, vsd
Audio a Videomp3, avi, wav, mpeg
Grafikaindd, idml, psd, ai, tiff, bmp
Webhtml, htmlx, phtml, xml, xliff
Ostatnépdf
CAT formátyxliff, sdlxliff, mqxliff, ttx, po

Máte špecifickú otázku?

 Potrebujete preložiť špecifický jazyk, formát súborov alebo odbornú oblasť?

Napíšte nám, budeme Vás kontaktovať.