Finančné preklady

Peniazom rozumejú ľudia na celom svete. S finančnými dokumentmi v cudzom jazyku to tak, žiaľ, nie je. V LEXIKE pre vás preložíme odborné texty pre účtovníkov, finančných riaditeľov, audítorov a investičné spoločnosti.

Vaše účtovné uzávierky, výročné správy, audítorské správy, prospekty investičných produktov a ďalšie finančné texty pripravíme spoľahlivo a presne tak, aby ste sa mohli nerušene venovať biznisu.

Samozrejmosťou je, že v prekladoch použijeme národnú, medzinárodnú alebo vami definovanú terminológiu.

Výhody finančných prekladov v LEXIKE

Finančné texty prekladáme pomocou moderných softvérových nástrojov. Dokážeme tak zaručiť najvyššiu kvalitu prekladu, jednotnú terminológiu naprieč všetkými vašimi dokumentmi, rýchle dodanie prekladov i zníženie vašich nákladov na preklad.

Spĺňame národné a medzinárodné štandardy

 • slovenský zákon o účtovníctve
 • IFRS, US GAAP
 • nemecké účtovné štandardy

  Získať cenovú ponuku

  Certifikovaná kvalita prekladu

  Vaše požiadavky sa snažíme naplniť a potom prekonať. Preklady finančných textov preto realizujeme v zmysle európskej normy ISO 17100. Náš systém riadenia kvality je certifikovaný podľa ISO 9001.

  Exaktná terminológia

  Na vaše zadanie čaká až 40 špecialistov na preklady finančných textov. Preklad vášho finančného textu je tak vždy v súlade so zaužívanou terminológiou alebo s terminológiou vašej firmy.

  Najčastejšie prekladáme

  Máte záujem o finančný preklad?

  Napíšte nám, pripravíme Vám ponuku na mieru