Turecké preklady

V spoločnosti LEXIKA ponúkame od roku 1993 kvalitné prekladateľské a tlmočnícky služby z najrôznejších jazykov a výnimkou nie sú ani preklady z tureckého jazyka do slovenského jazyka alebo iných európskych či svetových jazykov. Zákazníci sa u nás stretávajú s kvalitnými službami, rýchlym dodaním a primeranou cenou.

Naše služby využívajú slovenské i zahraničné spoločnosti a ich pozitívne referencie sú najlepším dôkazom toho, že kvalita dodaných služieb a spokojnosť zákazníkov sú pre spoločnosť LEXIKA prioritou.

farebná mapa Turecka s pamiatkami

LEXIKA  – spoľahlivý dodávateľ tureckých prekladov

Každý preklad z/do tureckého jazyka plne prispôsobujeme požiadavkám zákazníka. Okrem vysokej kvality vieme zaručiť dodržanie dodacích termínov a spoluprácu výhradne s profesionálnymi prekladateľmi.

Preklady z tureckého jazyka zabezpečujeme najmä do slovenčiny a češtiny, ale aj do ďalších európskych a svetových jazykov ako angličtina, nemčina, francúzština, španielčina a ďalšie. Zabezpečujeme tiež preklady opačným smerom, teda do turečtiny.

Turecké preklady najčastejšie predstavujú úradné a osobné dokumenty. V spoločnosti LEXIKA však zabezpečujeme preklady až v 120 odboroch, takže zákazníci sa na nás môžu pokojne obrátiť aj s tureckými textami z oblasti práva, ekonómie či strojárstva. Najčastejšie prekladáme manuály a návody na používanie, či pracovné a obchodné zmluvy.

Za spoľahlivosť, profesionalitu a kvalitu poskytovaných služieb najlepšie hovoria spokojní zákazníci. Už vyše 25 rokov využívajú naše služby mnohé domáce, zahraničné a globálne spoločnosti, pre ktoré sme sa stali preferovaným dodávateľom.

Získať cenovú ponuku

  Ako to robíme?

  Profesionálni prekladatelia

  Mohli by sme byť pre vás užitoční?

  Kontaktuje nás a povedzte nám, s čím by sme vám mohli pomôcť.

  Turečtina – jazyk príbehov tisíc a jednej noci

  Kto by nepoznal Tisíc a jednu noc, zbierku stredovekých orientálnych ľudových rozprávok, bájok a príbehov. Tento unikátny literárny skvost písali anonymní rozprávkari, ktorí v priebehu 6. až 15. storočia opisovali vtedajšie pomery, zvyky a tradície arabského sveta, do ktorého patrí aj Turecko.

  Turečtina je členom juhozápadnej, teda oghuzskej (alebo inak nazývanej aj turkménskej) jazykovej skupiny. Tá patrí do turkickej vetvy altajskej jazykovej rodiny.

  Turečtina má 6 gramatických pádov. Od roku 1928 používa latinku a jej abeceda pozostáva z 29 písmen – z 21 spoluhlások a 8 samohlások.

  Ankara pri západe slnka

  Zmes arabského, perzského a aj francúzskeho jazyka

  V období osmanskej ríše sa do turečtiny dostalo viacero prvkov arabčiny a perzštiny a začiatkom minulého storočia sa turečtina obohatila aj o niektoré prvky francúzštiny.

  Turecký jazyk je úradným jazykom v Turecku a na Cypre. Ako materinský jazyk ho používa vyše 77 miliónov ľudí a spomedzi turkických jazykov je vo svete najrozšírenejší. Ako minoritný jazyk je používaný napríklad v Bosne a Hercegovine, Rumunsku, Macedónsku, Grécku, Kosove a Iraku. Svoje zastúpenie má aj ako jazyk diaspóry v Saudskej Arábii, USA, Kanade, Veľkej Británii, Nemecku, Francúzsku, Taliansku, Rusku, Azerbajdžane a iných štátoch, v ktorých žijú turecké menšiny.

   

  Počet tureckých dialektov nie je presne určený. Dorozumievanie sa medzi krajinami, kde sa turečtina používa je ťažšie, ale nie úplne nemožné.

  Napríklad s azerbajdžanskými  Turkami si ostatní Turci rozumejú takmer úplne (používajú hornoturecký dialekt). Vo veľkých mestách a dovolenkových destináciách sa cudzinci bez problémov dorozumejú anglicky alebo nemecky. Horšie je to na vidieku, kde obyvatelia s nadšením ocenia aj zopár fráz v ich rodnom jazyku.

  Modra mešita v Istanbule

  Turecky jazyk na tabuľke

  Rýchly preklad z/do turečtiny

  Prosím zadajte text.

  Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

   

  Použitím služby súhlasíte s podmienkami používania služby online strojového prekladača na webe www.lexika.sk spoločnosti LEXIKA s.r.o.