5 darčekov, ktoré kolegovia v office naozaj ocenia

LEXIKA Ciferník14.12.2015 Ako na... (tipy a triky) Čas čítania: 3 min.
ozdoby na vianočný stromček
Čas čítania 3 min

Po letnom dovolenkovom období s očakávaním sledujem, kedy to opäť príde – prvé zlaté prasiatko, stromčeky, spevavé a ligotavé reklamy – tento rok prišli už v októbri. Najvyšší čas, že sa pripomenuli, a tak stihnem nakúpiť vianočné darčeky v predstihu!

Priznám sa, rodinu mám už takmer vybavenú. V mojom okolí sú samé „študijné typy“, čo uľahčuje rozhodovanie. Poukážky a predplatné časopisov sú zaručený recept a tak si vravím: „Načo ho meniť, keď funguje?“ Okrem rodiny a niekoľkých blízkych nemám v tomto smere ďalšie povinnosti.

Na väčších pracoviskách, najmä v nadnárodných firmách, sa však stalo dobrým zvykom, že darčeky si kupujú aj kolegovia navzájom. Aby sa na niekoho nezabudlo a zároveň sa budoval tímový duch, výber obdarovaného zväčša prebehne losovaním. A tak si možno tento rok vyžrebujete pani z účtovného oddelenia o dve poschodia nižšie alebo kolegu z IT, ktorý vám chodieva pomáhať pri neriešiteľných situáciách s počítačom či tlačiarňou.

Čo takejto kolegyni/kolegovi kúpiť? Našich 5 tipov na darček vás možno inšpiruje:

1. Vlastný hrnček

Poznáte to aj vy, hrnčeky sú v office všetkých a nikoho. Niektorí kolegovia si z domu donesú vlastné, no čoskoro sa osvedčia a s radosťou ich používa celé oddelenie. Darujte kolegovi ekohrnček – identifikuje ho v cudzích rukách už z diaľky a môže rýchlo zasiahnuť a hrnček zachrániť. Okrem toho si ho rozbalí pred všetkými, nikto si naň preto netrúfne! Skvelý výber nájdete napríklad tu, hrnček na obrázku stojí 21,95 €.Keep cup

2. Balíček s dobrotami „ako od babičky“

Špajza sa vám prehýba pod zásobami zaváranín z leta a stihli ste už aj napiecť? Gratulujem, my ostatní ešte žijeme v strese. Pochváľte sa svojím umením aj v práci a pripravte kolegovi balíček dobrôt. Cena? Váš čas. Balenie? Dôležité... Nápady vygúglite kde sa len pozriete. Moje obľúbené sú napríklad tu. Nepiekli ste a nezavárali? Zabaľte zmes orechov a sušeného ovocia do pekných plátenných vreciek, nakúpte dózičky a naplňte ich bonbónmi alebo kávou. Balíček bude mať úspech. A kolega sa možno aj podelí.

Vianočné balíčky s vetvičkami

3. Ohrievač na ruky pre zimomravé kolegyne

Kúpte kolegyni, z akéhokoľvek poschodia alebo oddelenia, ohrievač na ruky. Nehovorím ale o ohrievačoch, ktoré používajú športoví rybári. Veselé a pekné modely nájdete napríklad tu. Ohrievač na obrázku kúpite za cca 23 € + poštovné. Tento darček vaša kolegyňa z rúk už nepustí :).

Žlté ohrievače na ruky

4. Čokoľvek slovenské, „handmade“ a originálne

Podporte slovenské šikovné ručičky – na stránke www.sashe.sk sa nájde prakticky všetko od doplnkov pre mužov a ženy až po bytový textil. Uisťujem vás, že z množstva nádherných originálov si budete vyberať dlhé minúty až hodiny. Rezervujte si dostatok času. Veru, pri tomto rozhodovaní vám nepomôžeme. Kryt na obrázku stojí 28,00 €. Ozdoby na titulnom obrázku sa dajú kúpiť tiež.

Farebný kryt na mobilný telefón

5. Poukážky do kníhkupectva

Ako posledný tip som si pre vás nechala ten svoj, overený. Každého poteší poukážka do kníhkupectva, napríklad za symbolických 10 €. O výbere darčeka sa pritom obdarovaný rozhodne sám. Hitom sú antistresové omaľovánky pre dospelých. Orientálna nižšie stojí 7,73 €.

Je kolega skôr flegmatický typ? Nech si kúpi diár, kalendár alebo knihu podľa vlastného výberu.

Antistresové omalovanky

Vianoce sú o pár dní tu, preto vám prajeme, aby ste adventný čas prežili v čo najväčšej pohode a okrem nákupov pre rodinu, kolegov a blízkych nezabudli ani na seba. Odmeňte sa – nepečte, nenaháňajte sa, neumývajte okná (Ježiško aj tak vlezie komínom).

Šťastné, veselé a pohodové prežitie sviatkov vám želá celý tím LEXIKY.

 
prekladateľská agentúra LEXIKA
LEXIKA

Sme tím ľudí s vášňou pre jazyky. Naším poslaním je pomáhať ľuďom komunikovať a navzájom sa dorozumieť. Už od roku 1993 pomáhame našim klientom napredovať.

Čítaj viacPáči sa vám čo píšeme?
Povedzte to ďalej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *