Spoločnosť Lexika miluje slovenčinu a podporuje konferenciu 3 bodky

LEXIKA Ciferník13.05.2014 O Lexike Čas čítania: 2 min.
Milujeme slovenčinu
Čas čítania 2 min

Milujete slovenčinu? V tom prípade by vás mohlo zaujímať, že máte vy i ďalší horliví slovenčinári svoj sviatok. Oslavovať sa bude na neformálnej konferencii o slovenskom jazyku, v sobotu 17. mája v Nitre.

Za lepšiu a krajšiu slovenčinu bojujeme už nielen prostredníctvom pravidelnej rubriky Lexika spisovne, ale aj podporou neformálnej konferencie o slovenskom jazyku - 3 bodky.

Konferencia 3 bodky je výnimočná udalosť organizovaná združením Milujeme slovenčinu a je pre všetkých tých, ktorým slovenčina nie je ľahostajná. Pre tých, ktorí sledujú jej napredovanie, novinky, vlastnia najaktuálnejšiu verziu Pravidiel slovenského pravopisu a Krátky slovník slovenského jazyka sa taktiež pyšne vyníma na hrdom mieste v knižnici.

Okrem tohto typu ľudí nájdete na konferencii i množstvo iných zvedavcov, ktorým je blízka jedna z príbuzných tematických oblastí konferencie, a to napríklad prekladateľstvo, literatúra, žurnalistika či copywriting. Táto akcia sa koná už druhý rok a od prvej iniciatívy a realizovanej idey si našla svoje zaľúbenie u publika.

Prvý ročník 3 bodiek bol síce ešte trochu bojazlivý a neskúsený, ale už vtedy sa na konferenciu podarilo pozvať zaujímavé mená, medzi inými aj spisovateľa Daniela Heviera. Človek sa učí na vlastných chybách, tak vykonali i organizátori, a tento rok sa udalosť koná v lepších priestoroch, afterparty sa bude konať veľmi blízko od prednáškovej haly a v neposlednom rade je zoznam rečníkov naplnený skvelými menami.

Spisovateľ Jozef Karika, mediálna a komunikačná trénerka Oľga Škvareninová, profesionálny prekladateľ Martin Mačura, kreatívny riaditeľ reklamnej agentúry Jaro Zacko, grafológ Peter Bakay a žurnalista a komik Tomáš Hudák. To sú prednášajúci tohtoročných 3 bodiek.

Konferencia 3 bodky

Ani Lexika nebude chýbať na príjemnej trojbodkovej udalosti organizovanej ešte príjemnejšími proslovenčinármi. A o čom tri bodky boli, to zistíte čoskoro na našom blogu.

 
prekladateľská agentúra LEXIKA
LEXIKA

Sme tím ľudí s vášňou pre jazyky. Naším poslaním je pomáhať ľuďom komunikovať a navzájom sa dorozumieť. Už od roku 1993 pomáhame našim klientom napredovať.

Čítaj viacPáči sa vám čo píšeme?
Povedzte to ďalej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *