Anglické preklady

Svetový jazyk si zaslúži preklad na svetovej úrovni

Lexika poskytuje kvalitné anglické preklady, na ktoré sa môžete spoľahnúť. Najlepším dôkazom vysokej profesionality sú spokojní zákazníci, ktorí na spolupráci s nami oceňujú kvalitu, rýchlosť a rozumnú cenu prekladov a tlmočenia.

V kombinácii s anglickým jazykom najčastejšie poskytujeme preklady:

Odborné preklady z angličtiny Úradné preklady z angličtiny
Odborné preklady do angličtiny Úradné preklady do angličtiny

Bohaté skúsenosti máme aj s prekladmi z angličtiny do iných jazykov, napríklad do češtiny, nemčiny, francúzštiny a ďalších európskych a svetových jazykov. Aj preto prekladateľské služby spoločnosti Lexika využívajú spoločnosti nielen zo Slovenska, ale aj z krajín ako Nemecko, Anglicko, Južná Kórea či USA.

veľká británia, usa, kanada, austrália vlajky

Prečo je LEXIKA preferovaný dodávateľ prekladov?

Každý prekladový projekt z/do anglického jazyka spracujeme presne podľa požiadaviek klienta, dodržiavame dohodnuté dodacie termíny a zakladáme si na vysokej kvalite prekladov a tlmočenia.

Anglické preklady najčastejšie poskytujeme v oblasti ekonómie, financií a práva, keďže prekladáme najmä obchodné a pracovné zmluvy, dokumentáciu pre verejné súťaže a tendre, podnikové predpisy a inú obchodnú alebo sporovú dokumentáciu.

Technické preklady z anglického jazyka do slovenčiny a ďalších jazykov zahŕňajú najmä návody na používanie, príručky na údržbu a inštaláciu strojov a technických zariadení ale aj oblasti ako strojárstvo a strojárska výroba, stavebníctvo, audio a video technika, osobná elektronika, automobilový priemysel a elektrotechnika.

V neposlednom rade lokalizujeme softvér, mobilné aplikácie či e-learningové programy.

Kvalitu služieb a prekladov z/do anglického jazyka najlepšie dosvedčia naše referencie. Od roku 1993 naše služby využilo množstvo domácich, zahraničných, ako aj globálnych spoločností, ktorým sme za viac ako 20 rokov dodali desiatky tisíc prekladateľských projektov.

Získať cenovú ponuku

  Ako to robíme?

  Prekladatelia-špecialisti

  Mohli by sme byť pre vás užitoční?

  Kontaktuje nás a povedzte nám, s čím by sme vám mohli pomôcť.

  Toto ste o angličtine (asi) nevedeli

  • Najbežnejšie používané slovo v rozhovoroch je I („ja“).
  • Najbežnejšie písmeno v angličtine je e, ktoré tvorí až 11 % celého jazyka.
  • Na písmeno s začína v angličtine viac slov než na akékoľvek iné písmeno.
  • Každý rok do angličtiny pribudne zhruba 1000 nových slov.
  • Vydavateľ Oxfordského slovníka každoročne vyberá najpútavejšie slovo roka.
  • Vomiturium je anglické slovo označujúce vchod alebo východ z rímskeho divadla.

  Obľúbený jazyk turistov

  Angličtina pozná množstvo zaujímavých výrokov o cestovaní, 10 z nich nájdete v tomto našom príspevku. Aj medzi cestovateľmi a turistami je to veľmi populárny a užitočný jazyk pre jeho praktické využitie takmer na celom svete.

  Dalo by sa povedať, že angličtina je lingua franca na mnohých miestach sveta, samozrejme nezabúdajúc na to, že v niektorých regiónoch bude veľmi praktická znalosť čínštiny, ruštiny alebo španielčiny. 

  Plánovanie cesty po anglicky hovoriacej krajine

  Popredný jazyk Európskej únie

  Angličtina je druhým najrozšírenejším materinským jazykom na svete, takto ju používa viac ako 400 miliónov ľudí. Napriek tomu, že pre obyvateľov Anglicka bola v minulosti jazykom vyšších vrstiev francúzština (ako napríklad v Rakúsko-Uhorsku maďarčina a nemčina), v súčasnosti je angličtina lingua franca.

  V rámci jazykov používaných v orgánoch Európskej únie ide o popredný zdrojový jazyk, z ktorého sa prekladá do ďalších jazykov. Pri minoritných jazykoch používaných v Európskej únii slúži angličtina často ako pilotný jazyk na zabezpečenie prekladu alebo tlmočenia  z jedného minoritného jazyka do ďalšieho.

  Červené dvojposchodé autobusy v Londýne, Anglicku pri veži Big Ben

  Rýchly preklad z/do angličtiny

  Prosím zadajte text.

  Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

   

  Použitím služby súhlasíte s podmienkami používania služby online strojového prekladača na webe www.lexika.sk spoločnosti LEXIKA s.r.o.