/ +421 2 5010 6700 Po – Pi: 8.00 – 18.00 hod.

Anglické preklady

Poskytujeme spoľahlivé anglické prekladateľské služby, čoho najlepším dôkazom sú naši spokojní zákazníci, ktorí tvrdia, že na spolupráci s nami najviac oceňujú kvalitu, rýchlosť a dobrú cenu prekladov a tlmočenia z anglického jazyka do slovenčiny a zo slovenčiny do anglického jazyka.

Anglické texty prekladáme najmä do slovenčiny a češtiny a ďalších európskych a svetových jazykov. Aj preto naše služby využívajú spoločnosti nielen zo Slovenska, ale prekladáme aj pre zákazníkov z krajín ako: Nemecko, Anglicko, Južná Kórea či USA.

Vlajky Veľkej Británie, USA, Kanady a Austrálie

Prečo je LEXIKA preferovaný dodávateľ anglických prekladov?

Každý prekladový projekt z/do anglického jazyka spracujeme presne podľa požiadaviek klienta, dodržiavame dohodnuté dodacie termíny a zakladáme si na vysokej kvalite prekladov a tlmočenia.

Anglické preklady najčastejšie poskytujeme v oblasti ekonómie, financií a práva, keďže prekladáme najmä obchodné a pracovné zmluvy, dokumentáciu pre verejné súťaže a tendre, podnikové predpisy a inú obchodnú alebo sporovú dokumentáciu.

Technické preklady z anglického jazyka do slovenčiny a ďalších jazykov zahŕňajú najmä návody na používanie, príručky na údržbu a inštaláciu strojov a technických zariadení.

V neposlednom rade lokalizujeme softvér, mobilné aplikácie či e-learningové programy.

Celkovo zabezpečujeme preklady v 120 odboroch, pričom medzi najžiadanejšie oblasti patrí strojárstvo a strojárska výroba, stavebníctvo, audio a video technika, osobná elektronika, automobilový priemysel a elektrotechnika.

Za spoľahlivosť, profesionalitu a kvalitu poskytovaných služieb najlepšie hovoria naši nároční firemní zákazníci, pre ktorých sme preferovaným dodávateľom prekladov z angličtiny do slovenčiny a ďalších jazykov strednej a východnej Európy.

Kvalitu služieb a prekladov z/do anglického jazyka najlepšie dosvedčia naše referencie. Od roku 1993 naše služby využilo množstvo domácich, zahraničných, ako aj globálnych spoločností, ktorým sme za viac ako 20 rokov dodali desiatky tisíc prekladateľských projektov.

Zistite cenu


Ako to robíme?

Prekladatelia-špecialisti

Mohli by sme byť pre vás užitoční?

Kontaktuje nás a povedzte nám, s čím by sme vám mohli pomôcť.

Toto ste o angličtine (asi) nevedeli

  • Najbežnejšie používané slovo v rozhovoroch je I („ja“).
  • Najbežnejšie písmeno v angličtine je e, ktoré tvorí až 11 % celého jazyka.
  • Na písmeno s začína v angličtine viac slov než na akékoľvek iné písmeno.
  • Každý rok do angličtiny pribudne zhruba 1000 nových slov.
  • Vydavateľ Oxfordského slovníka každoročne vyberá najpútavejšie slovo roka.
  • Vomiturium je anglické slovo označujúce vchod alebo východ z rímskeho divadla.

Obľúbený jazyk turistov

Angličtina pozná množstvo zaujímavých výrokov o cestovaní, 10 z nich nájdete v tomto našom príspevku. Aj medzi cestovateľmi a turistami je to veľmi populárny a užitočný jazyk pre jeho praktické využitie takmer na celom svete.

Dalo by sa povedať, že angličtina je lingua franca na mnohých miestach sveta, samozrejme nezabúdajúc na to, že v niektorých regiónoch bude veľmi praktická znalosť čínštiny, ruštiny alebo španielčiny. 

Plánovanie cesty po anglicky hovoriacej krajine

Popredný jazyk Európskej únie

Angličtina je druhým najrozšírenejším materinským jazykom na svete, takto ju používa viac ako 400 miliónov ľudí. Napriek tomu, že pre obyvateľov Anglicka bola v minulosti jazykom vyšších vrstiev francúzština (ako napríklad v Rakúsko-Uhorsku maďarčina a nemčina), v súčasnosti je angličtina lingua franca.

V rámci jazykov používaných v orgánoch Európskej únie ide o popredný zdrojový jazyk, z ktorého sa prekladá do ďalších jazykov. Pri minoritných jazykoch používaných v Európskej únii slúži angličtina často ako pilotný jazyk na zabezpečenie prekladu alebo tlmočenia  z jedného minoritného jazyka do ďalšieho.

Červené dvojposchodé autobusy v Londýne, Anglicku pri veži Big Ben