Preklady z/do kórejčiny

Preklady z kórejského jazyka nie sú na Slovensku bežnou záležitosťou, no napriek tomu vám už od roku 1993 vieme zabezpečiť preklady akéhokoľvek druhu.

Zvyčajne vyhotovujeme preklady z kórejčiny do slovenčiny, češtiny a angličtiny, ale v prípade záujmu vieme vyhotoviť preklad aj v opačnej jazykovej kombinácii a tiež do iných európskych či ázijských jazykov vo vysokej kvalite.

Najčastejšie požiadavky na preklad z i do kórejského jazyka sú v oblasti práva, techniky, ekonomiky a marketingu, radi však pre vás preložíme aj iné špecializácie.

Korejska vlajka vejúca v kórejskej uličke

Prečo si vybrať LEXIKU pri prekladoch kórejského jazyka?

V Lexike dodržiavame stanovené termíny, prispôsobujeme sa vašim požiadavkám, využívame novodobé technológie a pracujeme s odborníkmi. Okrem toho u nás získate kvalitné preklady rýchlo a za primeranú cenu.

O kvalite našich služieb svedčí aj fakt, že máme množstvo stálych domácich aj zahraničných zákazníkov, ktorí sa na nás opakovane obracajú s požiadavkami na úradné i odborné preklady, ale aj na tlmočnícke služby.

Bez zaváhania pre vás z alebo do kórejčiny preložíme technickú dokumentáciu, návody na používanie, či texty z oblasti financií alebo práva, ako napríklad obchodné a pracovné zmluvy. Rovnako prekladáme aj osobné a úradné dokumenty, ktorých preklady zabezpečujeme cez tretí jazyk (napr. češtinu), pretože momentálne na Slovensku nie je registrovaný žiadny úradný prekladateľ kórejčiny.

Náš tím vám ochotne priblíži a vysvetlí všetky potrebné informácie, aby ste si mohli zvoliť ten najlepší možný variant s ohľadom na vaše potreby. Preklad z kórejského jazyka do slovenského jazyka i opačne si u nás objednáte jednoducho priamo z domu alebo nás navštívte osobne.

Získať cenovú ponuku

  Ako to robíme?

  Prekladatelia – odborníci

  Mohli by sme byť pre vás užitoční?

  Kontaktuje nás a povedzte nám, s čím by sme vám mohli pomôcť.

  Kórejčina – ťažký jazyk nie len na prvý, ale aj na druhý pohľad

  Nielen jazykovedci, ale aj odborníci, ktorí skúmajú náročnosť učenia cudzích jazykov, považujú kórejský jazyk za jeden z najťažších na svete. V rôznych rebríčkoch hodnotiacich náročnosť jazyka sa objavuje na dvanástom, piatom a dokonca aj na druhom mieste. Ľudia, ktorí si už učením sa kórejského jazyka prešli tvrdia, že sa učí roky.Niektorí ho nazývajú mimoriadne ťažkým jazykom a ďalší o ňom hovoria, že sa učí roky.

  Kórejský jazyk patrí medzi takzvané izolované jazyky, ktoré sa nezaraďujú medzi ostatné jazykové rodiny alebo majú iba malý súvis s inými jazykmi. V tomto duchu ho môžeme zaradiť medzi rodinu altajských jazykov, ktoré sú rozšírené najmä v Ázii a patrí k nim turkický, mongolský, tunguzský a japonský jazyk.

  pohľad na mesto Soul

  Nejasný pôvod koreanistiky

  Pôvod kórejského jazyka, ktorého študijný odbor sa nazýva koreanistika, nie je jednoznačne definovaný. Niektoré teórie sa opierajú o japončinu, s ktorou má kórejčina veľmi podobnú gramatiku. Hláskový systém má však odlišný. Iné hypotézy hovoria o pôvode z mongolčiny, tunguzčiny, madžuštiny a turečtiny pretože so všetkými týmito jazykmi má veľa spoločných prvkov.

  Kórejčina je úradným jazykom Severnej a Južnej Kórey a autonómnej časti susednej Číny. Používajú ju aj etnické skupiny v Japonsku, na Filipínach, v Rusku, USA, Kanade, Brazílii a Austrálii. Dokopy ňou hovorí takmer 80 miliónov ľudí.

  Písomnosti v kórejskom jazyku sa pôvodne zaznamenávali čínskym písmom – hanča. Dnes sa používa písmo hangul, ktoré pochádza z obdobia 15. storočia.  Abeceda – hangulové písmo sa nazýva jamo a obsahuje 40 písmen – 19 spoluhlások a 21 samohlások. V Kórei existuje 7 skupín dialektov – centrálny (Soul a okolie), dialekt Chungcheong (v provincii Chungcheong), Cheonra (na juhozápade), Kyeongsang (na juhovýchode), Pyeongan (úradný jazyk v Severnej Kórei), Hamgyeong (na severovýchode) a Jeju dialekt (na ostrove Jeju).

  A aby ste mali možnosť vidieť kórejské písmo, predstavíme vám ho v podobe najbežnejších zdvorilostných fráz:
  안녕하십니까? Annjong hašimnikka? Dobrý deň (doslovne „Ako sa máš?“).
  다음에 뵙겠습니다. Taüme pepkessmnida. Dovidenia nabudúce.
  감사합니다. alebo 고맙습니다. Kamsahamnida/Komapsümnida. Ďakujem vám/Ďakujem.

  Palac Gyeongbokgung v Korei_

  Korejske zeny v tradicnom odeve

  Rýchly preklad z/do kórejčiny

  Prosím zadajte text.

  Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

   

  Použitím služby súhlasíte s podmienkami používania služby online strojového prekladača na webe www.lexika.sk spoločnosti LEXIKA s.r.o.