Preklady z a do mongolčiny

Na prekladateľskom trhu pôsobíme už od roku 1993. Od tohto roku sme nadobudli množstvo skúseností, ktoré nám pomáhajú naše služby neustále zlepšovať, aby sme vám mohli poskytnúť spoľahlivé a kvalitné preklady za primerané ceny.

Medzi našich spokojných zákazníkov patria firmy nie len zo Slovenska, ale aj z ďalších krajín ako napríklad Nemecko, USA či Veľká Británia.

Radi vám vyhotovíme preklad z mongolského jazyka do slovenčiny, češtiny, angličtiny či iného cudzieho jazyka. V prípade potreby zabezpečíme aj preklad opačným smerom – do mongolčiny.

Mapa Mongolska_the map of Mongolia

5 dôvodov prečo si vybrať LEXIKU

1. Spolupracujeme s profesionálnymi prekladateľmi.

2. Na preklady z mongolčiny využívame najnovšie prekladateľské nástroje.

3. Našou prioritou je vysoká kvalita prekladov.

4. Dodržiavame termíny: dodacie i odborné.

5. Preklady z/do mongolčiny vyhotovujeme presne podľa vašich potrieb.

Aby sme spoločne našli najvhodnejšie riešenie, poskytneme vám konzultáciu k prekladom mongolčiny zdarma. Vďaka podrobnej analýze vašich požiadaviek a textov na preklad vám zabezpečíme tie najkvalitnejšie služby.O kvalite prekladov svedčia aj naše referencie.

Z i do mongolského jazyka prekladáme najčastejšie osobné a úradné dokumenty, ako napríklad výpisy z registrov trestov, listiny a rozličné zmluvy. Bohaté skúsenosti však máme aj s prekladmi z oblasti ekonómie, práva i techniky.

Získať cenovú ponuku

  Ako to robíme?

  Prekladatelia – špecialisti

  Naši prekladatelia sú špecializovaní vo viac ako 120 oblastiach. Na začiatku spolupráce prechádzajú náročným výberovým procesom. Následne na preklad konkrétneho textu vyberieme najvhodnejšieho prekladateľa, ktorý je odborníkom po lingvistickej stránke i v danej oblasti.

  Spĺňame medzinárodné normy

  V LEXIKE si zakladáme na kvalite poskytovaných služieb. Naše pracovné postupy sú certifikované podľa normy ISO 9001 a každoročne preverované renomovanou audítorskou spoločnosťou. Našim zákazníkom vždy odporúčame preklad, ktorý spĺňa požiadavky medzinárodnej normy ISO 17100. Tá definuje vysoké nároky na kvalitu prekladateľov, revízorov a samozrejme celého prekladateľského procesu.

  Moderné technológie

  Pri zabezpečovaní prekladov využívame moderné prekladateľské nástroje. Tie zefektívňujú a uľahčujú prácu nám i našim prekladateľom. Okrem toho s ich pomocou zabezpečíme jednotne použitú terminológiu v celom dokumente a môžeme aj znížiť vaše náklady na preklad.

  Kontrolné procesy

  Finálna – kontrolná fáza prekladateľského procesu si vyžaduje vysokú pozornosť. Kontrola kvality je zameraná predovšetkým na správnu gramatiku, štylistiku a dodržanie požadovanej terminológie podľa špecifických požiadaviek klienta. Pre zefektívnenie kontrolného procesu využívame rôzne prekladateľské softvéry. Kontrola zahŕňa aj zabezpečenie správnej formálnej a grafickej úpravy textu.

  Mohli by sme byť pre vás užitoční?

  Kontaktuje nás a povedzte nám, s čím by sme vám mohli pomôcť.

  Mongolčina – jazyk Džingischánovej krajiny

  Mongolsko je ázijská krajina, ktorá patrí medzi najrozľahlejšie suchozemské krajiny na svete a je známa aj vďaka svojmu nepremožiteľnému panovníkovi Džingischánovi. Na začiatku 13. storočia Džingischán nielenže začal formovať Mongolskú ríšu, ale takisto sa pričinil aj o vývoj jazyka a s ním spojeného mongolského písma.

  V priebehu vývoja mongolského jazyka sa používali rôzne typy písma. Tradičné písmo zo začiatku 13. storočia vychádzalo z ujgurského písma, ktoré sa dodnes používa vo Vnútornom Mongolsku. Niektorí jazykovedci a historici tvrdia, že predchodcom tradičného mongolského písma bolo písmo z 11. až 12. storočia, prevzaté od Sogdov, ktorí boli predchodcami Tadžikov. Tradičné písmo sa používalo až do roku 1931, kedy bolo nahradené latinkou.

  O desať rokov neskôr už bolo písmo nahradené takzvanou upravenou cyrilikou. Na sklonku 20. storočia vznikli snahy o opätovné zavedenie latinky, ktoré však nenašli príliš veľkú podporu. V škole sa Mongoli dodnes učia písať tak cyrilikou, ako aj latinkou. Mongolská abeceda obsahuje v cyrilike aj v latinke 32 znakov.

  slová napísané v mongolčine_mongolian written language

  Polemika okolo jazykovej rodiny

  Mongolčina je najvýznamnejší jazyk v skupine mongolských jazykov. Spolu s turkickými a tunguzskými jazykmi je členom rodiny Altajských jazykov.

  O existencii tejto jazykovej rodiny sa vedú rôzne polemiky. Okrem týchto spomínaných jazykov k nim ojedinele zaraďujú aj japonsko-rjúkjúske jazyky, kórejský jazyk a ďalšie ázijské jazyky.

   

  Mongolské jazyky takisto rozlišujú dva vlastné jazyky, ktorými sú chalchská mongolčina (centrálna mongolčina, chalchčina a chalchské nárečia), vrátane dialektu dariganga (južná chalchčina) a jazyk periférna mongolčina (vnútorná mongolčina) vrátane nárečia ordos.

  Mongolčina je úradným jazykom Mongolska a Vnútorného Mongolska v Číne. Používa ju 2,7 milióna ľudí v Mongolsku a približne 5 miliónov vo Vnútornom Mongolsku.

  hlavné mesto Mongolska_the capital city of mongolia

  historický kemp v ulanbátare_the historical camp in Ulaanbaatar

  Rýchly preklad z/do mongolčina

  Prosím zadajte text.

  Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

   

  Použitím služby súhlasíte s podmienkami používania služby online strojového prekladača na webe www.lexika.sk spoločnosti LEXIKA s.r.o.