Preklady slovinského jazyka

Profesionálne prekladateľské a tlmočnícke služby z a do slovinského jazyka poskytujeme v spoločnosti LEXIKA už vyše 25 rokov. Za dobu nášho pôsobenia na trhu sme dodali desiatky tisíc prekladateľských projektov tisícom spokojných regionálnych i globálnych zákazníkov.

Zákazníci na spolupráci s nami najviac oceňujú, že našou prioritou je najvyššia kvalita a to platí aj pre preklady zo slovinského do slovenského jazyka alebo opačne. Nezaostávame však ani v rýchlosti dodania prekladu a všetky naše služby Vám spoľahlivo zabezpečíme za primeranú cenu.

mapa Slovinska, vlajka

Prečo pri preklade slovinského jazyka osloviť LEXIKU?

Ku každej požiadavke na preklad alebo tlmočenie slovinčiny pristupujeme individuálne a hľadáme najlepšie riešenie pre konkrétnu situáciu a klienta. Preklady vždy ušijeme takpovediac na mieru. Spolupracujeme výhradne s profesionálnymi prekladateľmi a využívame najmodernejšie prekladateľské nástroje.

kvalite našich služieb svedčia aj referencie od početných domácich i zahraničných spoločností, ktoré oceňujú najmä našu profesionalitu, vysokú kvalitu služieb a spoľahlivosť, keďže dohodnuté dodacie termíny vzorne dodržiavame.

Aj vďaka týmto dôvodom sme sa stali preferovaným dodávateľom prekladateľských a tlmočníckych služieb pre mnohých firemných zákazníkov i fyzické osoby aj v rámci prekladov z i do slovinského jazyka.

Osobné dokumenty, úradné listiny alebo inú dokumentáciu prekladáme zo slovinského jazyka nielen do slovenčiny a češtiny, ale aj do mnohých ďalších európskych a svetových jazykov.

V rámci prekladov z i do slovinského jazyka majú zákazníci najčastejšie záujem o preklady z oblasti práva, venujeme sa teda najmä pracovnoprávnym dokumentom, výpisom z obchodných registrov a ďalším osobným, súdnym alebo úradným dokumentom.

Zabezpečujeme však aj preklady s ekonomickou alebo finančnou špecializáciou, bohaté skúsenosti máme takisto s technickou dokumentáciou a manuálmi na používanie.

Získať cenovú ponuku

  Ako to robíme?

  Špecializovaní prekladatelia slovinčiny

  Texty do slovinského jazyka vždy prekladajú rodení hovoriaci slovinčiny, ktorí sú zároveň odborníkmi v danom odbore. Naši prekladatelia pracujú vo viac ako 120 odboroch a vždy podľa konkrétneho textu a požiadaviek klienta vyberáme najvhodnejšieho lingvistu po jazykovej a terminologickej stránke.

  Certifikované prekladateľské služby

  Už od roku 2009 každý rok renomovaná spoločnosť TÜV SÜD preveruje náš systém riadenia kvality podľa normy ISO 9001. Tento audit zaručuje systematickosť spracovania všetkých požiadaviek a dodržiavanie procesov. Texty zákazníkom odporúčame prekladať podľa normy ISO 17100, pri ktorej sú splnené náročné požiadavky na kvalitu prekladateľov a revízorov.

  Moderné technológie

  Aby bol proces prekladu ešte efektívnejší a kvalitnejší, využívame moderné softvérové nástroje. Tie našim prekladateľom urýchľujú prácu a zároveň vďaka nim zabezpečíme jednotne použitú terminológiu v celom prekladanom texte.

  Zameranie na kontrolu kvality

  Aj pri kontrole slovinských prekladov využívame moderné postupy a nástroje, no stále dbáme na to, aby každý preklad videlo pozorné oko kontrolóra kvality. Ten kontroluje použitie zákazníkom definovanej terminológie, dodržanie správneho postupu vrátane všetkých revízií a korektúr, grafickú stránku prekladu a splnenie iných špecifických požiadaviek klienta.

  Mohli by sme byť pre vás užitoční?

  Kontaktuje nás a povedzte nám, s čím by sme vám mohli pomôcť.

  Slovinský jazyk – defilé prízvukov a dialektov

  Vedeli ste, že pre rodených Slovincov je písaná slovinčina jednoduchšia než hovorená? Môžu za to homonymá, ktoré sa v slovinčine vyskytujú veľmi často. Niektoré slová síce znejú rovnako ale ich význam môže byť úplne odlišný.  A to všetko aj vďaka prízvuku, ktorý je pohyblivý a býva na konci slova. Aj niektoré samohlásky sú v hovorovej reči úplne zamlčané.

  Napriek tomu, že Slovinsko je rozlohou aj počtom obyvateľov malá krajina, používa sa tu až 7 druhov dialektov, ktoré sa ďalej rozdeľujú do 7 skupín.  Spomedzi všetkých slovanských jazykov má ten slovinský najväčší počet dialektov – napočítame ich až 46.

  Dôvodom tejto rozmanitosti bola forma osídlenia v minulosti. V Slovinsku sa pôvodne nachádzali štyri jazykové skupiny – slovanská, románska, germánska a ugrofínska. Každý región bol špecifický svojím podnebím, lesným porastom či hornatými údoliami. I dnes je Slovinsko známe rozmanitosťou prírodných a kultúrnych zaujímavostí a od mora k vysokohorskému alpskému prostrediu tu tiež nie je ďaleko. Tieto špecifiká však v minulosti do značnej miery obmedzovali kontakt medzi ľuďmi. Následkom toho bola reč medzi rôznymi regiónmi obohatená špecifikami vo výslovnosti i gramatike. Niektoré nárečia sú medzi obyvateľmi daných regiónov často nezrozumiteľné.

  Jazero Bled, Slovinsko

  cesta v tvare srdca, vinice v Maribore

  Najstarší spomedzi slovanských jazykov

  Predjamsky hrad v skale

  Rýchly preklad z/do slovinčiny

  Prosím zadajte text.

  Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

   

  Použitím služby súhlasíte s podmienkami používania služby online strojového prekladača na webe www.lexika.sk spoločnosti LEXIKA s.r.o.