Preklady z aj do švédčiny

Na spoločnosť LEXIKA sa môžete obrátiť už od roku 1993. Poskytujeme prekladateľské a tlmočnícke služby zo slovenčiny a češtiny do rôznych bežných i netradičných svetových jazykov. Výnimkou nie sú ani preklady zo slovenského do švédskeho jazyka. Naši zákazníci sa na nás radi obracajú s požiadavkami na preklad najmä úradných dokumentov. Ich spokojnosť ukazujú aj referencie, v ktorých oceňujú kvalitu našich služieb.

Našou prioritou je kvalitne vyhotovený preklad zo švédčiny a spokojnosť zákazníka s našimi službami a taktiež dodržiavanie dohodnutých termínov dodania.

kreslená mapa Svedska

Prečo sa obrátiť na LEXIKU, keď potrebujete pomôcť so švédčinou?

Každej požiadavke, ktorú od zákazníka dostaneme, prikladáme vysokú dôležitosť, individuálne ju spracúvame a snažíme sa čo najlepšie prispôsobiť zákazníkovi. Zákazník si tak môže sám navrhnúť, aká je jeho predstava o realizácii prekladu alebo tlmočenia.

Pri preklade textov zo švédskeho jazyka zostavujeme tím najlepších prekladateľov, aby finálny preklad zodpovedal náročným požiadavkám na kvalitu prekladu a prispel tak k celkovej spokojnosti našich zákazníkov.

U nás v LEXIKE Vám vyhotovíme preklady švédčiny akéhokoľvek druhu, či už ide o úradné dokumenty alebo rôzne iné odborné texty. Venujeme sa prekladom právnych a ekonomických dokumentov, ale takisto aj technickým manuálom. Preklady zo švédskeho jazyka do slovenského jazyka alebo opačne  – zo švédčiny do slovenčiny – si môžete prísť objednať osobne alebo online jednoduchým kliknutím z pohodlia Vášho domova.

Získať cenovú ponuku

  Ako to robíme?

  Prekladatelia-špecialisti

  Každý text určený na preklad prekladá lingvista, ktorý sa špecializuje na konkrétnu problematiku z viac ako 120 oblastí. Dbáme na to, aby bola v preklade použitá správna terminológia a štylistika.

  Mohli by sme byť pre vás užitoční?

  Kontaktuje nás a povedzte nám, s čím by sme vám mohli pomôcť.

  Jazyk troch koruniek bez pádu – švédčina

  Švédsky jazyk sa oficiálne používa vo Švédsku a Fínsku. Vo Fínsku je v poradí druhým úradným jazykom. Ako jazyk diaspóry sa používa v USA, Kanade, Veľkej Británii, Brazílii a Estónsku. Dokopy ju používa vyše 9 miliónov ľudí.

  Ak sa na švédčinu pozrieme gramatickými očami dozvieme sa, že nepoužíva ani jeden pád. Švédsky jazyk, podobne ako Dánčina, používa dva rody, ktorými sú stredný a takzvaný spoločný rod. Slovesá nepoužívajú ani osobu ani číslo. Práve vďaka týmto skutočnostiam ju cudzinci radia medzi tie, ktoré sa dajú ľahšie naučiť. Vo Švédsku sa píše latinkou a okrem jej 26 písmen k nej pridáva aj písmená å, ä, ö. Dovedna má švédska abeceda 29 písmen.

  Štokholm pri západe slnka

  Odkiaľ fúka švédčina?

  Švédsky jazyk patrí do rodiny indoeurópskych jazykov, do vetvy severogermánskych – východoškandinávskych jazykov. Keďže ide o škandinávsky jazyk, rozumejú mu tak Dáni ako aj Nóri.

  Švédčina vznikla z dialektu stredného Švédska na začiatku 19. storočia. V súčasnosti existuje 6 skupín používaných dialektov – fínske, švédske, nórske, gotlandské, götalandské a južné švédske (alebo skanské). Tieto dialekty sa od seba vzájomne líšia slovnou zásobou a gramatikou.

  Rybarske domy, Svedsko jazero

  Dodnes neuzákonený jazyk

  Veľkou zaujímavosťou je, že návrh na uzákonenie švédčiny nikdy nezískal nadpolovičnú väčšinu vo švédskom parlamente. A to aj napriek tomu, že je švédčina úradným jazykom Švédska a že je oficiálne odporúčaná pre štátnu správu a samosprávu.

  Ako teda vznikajú švédske slovníky? Aj napriek neuzákoneniu švédčiny sa na tvorbe slovníkov podieľa Švédska akadémia, ktorá je veľmi uznávaná a je členom Rady švédskeho jazyka. Okrem slovníkov vytvára aj knihy o gramatike, jazykové príručky a učebnice.

  Svedsky jazyk

  Rýchly preklad z/do švédštiny

  Prosím zadajte text.

  Formulár sa odosiela. Chvíľku strpenia.

   

  Použitím služby súhlasíte s podmienkami používania služby online strojového prekladača na webe www.lexika.sk spoločnosti LEXIKA s.r.o.