Lexika opäť absolvovala úspešný kontrolný audit ISO 9001

Michal Kmeť Ciferník16.04.2014 O Lexike Čas čítania: < 1 min.
TÜV SÜD

 

Dňa 25. marca 2014 spoločnosť LEXIKA opäť potvrdila svoje zameranie na kvalitu poskytovaných služieb úspešným absolvovaním priebežného kontrolného auditu systému manažérstva kvality podľa medzinárodnej normy ISO 9001.

 

Kontrolný audit vykonal zástupca nezávislej audítorskej spoločnosti TÜV SÜD v prevádzke spoločnosti LEXIKA na Klincovej ulici č. 24 v Bratislave.

Audítori udelili vynikajúce hodnotenie auditovanému systému kvality, dodržiavaniu systému kvality všetkými projektovými manažérmi, ako aj jednoznačnú snahu vedenia spoločnosti na udržiavaní vysokých kvalitatívnych štandardrov.

Záver auditu potvrdili 100%-nú zhodu s normou. Platnosť udeleného hodnotenia a výsledkov kontrolného auditu je 1 rok, pričom v marci 2015 plánujeme druhý recertifikačný audit, keďže SMK je v spoločnosti Lexika certifikovaný už od roku 2009.

 

Čo to znamená pre klientov spoločnosti LEXIKA?

„Opätovné veľmi pozitívne hodnotenie našich kvalitatívnych procesov a zamerania sa na absolútnu kvalitu prekladateľských služieb potvrdzuje, že služby spoločnosti LEXIKA spĺňajú najvyššie medzinárodné kvalitatívne štandardy. Okrem systému riadenia kvality podľa normy 9001 je v našej spoločnosti implementovaná aj európska norma pre kvalitu prekladov STN EN 15 038. Poskytujeme takto našim zákazníkom uistenie, že ich texty sú prekladané v súlade s najlepšími zaužívanými postupmi v odvetví,” hovorí Michal Kmeť, riaditeľ spoločnosti LEXIKA, dohliadajúci na implementáciu systému kvality od roku 2008.

 

Norma ISO 9001

STN EN ISO 9001 je medzinárodná norma, ktorou sa definujú požiadavky na systém manažmentu kvality.

Na rozdiel od „vyhlásenia” alebo „registrácie o dodržiavaní normy” je „certifikácia” najvyšším stupňom garancie, že je systém kvality nielen zavedený, ale aj naozaj dodržiavaný. Každé udelenie certifikácie je podmienené dôkladným certifikačným auditom nezávislým audítorom s každoročnými kontrolami.

 

Michal Kmeť
Michal Kmeť
Managing director

S prekladateľským odvetvím som sa prvýkrát stretol v roku 1993, keď môj otec založil spoločnosť LEXIKA a ja som na bicykli roznášal texty na preklad našim prekladateľom. Vo firme som postupne prešiel takmer všetkými pozíciami. Štyri roky som pôsobil ako prezident Asociácie prekladateľských spoločností Slovenska, v súčasnosti som členom predsedníctva Európskej asociácie prekladateľských asociácií – EUATC. Aktívne sa zúčastňujem na odborných podujatiach v oblasti prekladateľského a lokalizačného odvetvia. Spolu s kolegami z Česka, Maďarska a Rakúska som spoluzakladal a organizujem konferenciu Meet Central Europe.

Čítaj viac

Páči sa vám čo píšeme?
Povedzte to ďalej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *