Lexika vo svete

Michal Kmeť Ciferník21.05.2013 O Lexike Čas čítania: < 1 min.

V mesiaci máj sme opäť svetu ukázali svoje farby - a to doslovne.

Riaditeľ spoločnosti Lexika, pán Michal Kmeť, sa v dňoch 2. – 4. mája zúčastnil v Mníchove medzinárodného podujatia organizovaného asociáciou ELIA. Následne sme sa od 9. do 10. mája podelili o svoje skúsenosti s používaním najmodernejších prekladateľských technológií na konferencii memQfest v Budapešti.

Okrem zdieľania poznatkov sme mali možnosť opäť sa stretnúť s našimi zákazníkmi, partnermi a dodávateľmi z celého sveta. Do Bratislavy sme sa tak vrátili plní inšpirácie, ktorú radi investujeme do kontinuálneho zlepšovania zákazníckej spokojnosti a kvality služieb pre vás, našich zákazníkov.

 

Michal Kmeť
Michal Kmeť
Managing director

S prekladateľským odvetvím som sa prvýkrát stretol v roku 1993, keď môj otec založil spoločnosť LEXIKA a ja som na bicykli roznášal texty na preklad našim prekladateľom. Vo firme som postupne prešiel takmer všetkými pozíciami. Štyri roky som pôsobil ako prezident Asociácie prekladateľských spoločností Slovenska, v súčasnosti som členom predsedníctva Európskej asociácie prekladateľských asociácií – EUATC. Aktívne sa zúčastňujem na odborných podujatiach v oblasti prekladateľského a lokalizačného odvetvia. Spolu s kolegami z Česka, Maďarska a Rakúska som spoluzakladal a organizujem konferenciu Meet Central Europe.

Čítaj viac

Páči sa vám čo píšeme?
Povedzte to ďalej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *