Získali sme opäť Certifikát kvality

Michal Kmeť Ciferník30.05.2012 O Lexike Čas čítania: < 1 min.
Certifikát od inšpekcie TÜV SÜD

Spoločnosť LEXIKA získala od audítorskej spoločnosti TÜV SÜD Slovakia predĺženie platnosti certifikátu systému riadenia kvality na ďalšie tri roky. Audit bol vykonaný v sídle spoločnosti v Bratislave, pričom systém získal vynikajúce hodnotenie bez akýchkoľvek nezhôd s normou.

„Úspešná recertifikácia potvrdzuje, že služby spoločnosti LEXIKA spĺňajú najvyššie kvalitatívne štandardy. Našim zákazníkom poskytuje istotu, že ich objednávky sú spracované v súlade s najlepšími zaužívanými postupmi v odvetví,“ hovorí Michal Kmeť, partner spoločnosti LEXIKA, dohliadajúci na implementáciu systému kvality od roku 2008.

STN EN ISO 9001 je medzinárodná norma, ktorou sa definujú požiadavky na systém manažmentu kvality. Každé jeho zavedenie je podmienené dôkladným certifikačným auditom nezávislým audítorom s nasledujúcimi kontrolami a
recertifikáciou po troch rokoch.

Certifikovaný systém kvality odlišuje spoločnosti spĺňajúce najvyššie štandardy poskytovaných služieb.

Spoločnosť LEXIKA je jedna z najväčších prekladateľských spoločnosti v Slovenskej republike. Od roku 1993 poskytuje prekladateľské a tlmočnícke služby domácim a zahraničným klientom v oblasti právnych, finančných a technických prekladov. Spoločnosť LEXIKA získala certifikát systému riadenia kvality v roku 2009.

 

 

Michal Kmeť
Michal Kmeť
Managing director

S prekladateľským odvetvím som sa prvýkrát stretol v roku 1993, keď môj otec založil spoločnosť LEXIKA a ja som na bicykli roznášal texty na preklad našim prekladateľom. Vo firme som postupne prešiel takmer všetkými pozíciami. Štyri roky som pôsobil ako prezident Asociácie prekladateľských spoločností Slovenska, v súčasnosti som členom predsedníctva Európskej asociácie prekladateľských asociácií – EUATC. Aktívne sa zúčastňujem na odborných podujatiach v oblasti prekladateľského a lokalizačného odvetvia. Spolu s kolegami z Česka, Maďarska a Rakúska som spoluzakladal a organizujem konferenciu Meet Central Europe.

Čítaj viac

Páči sa vám čo píšeme?
Povedzte to ďalej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.