Spoločnosť LEXIKA sa predstavila na veľtrhu tekom/tcworld 2012

Michal Kmeť Ciferník29.10.2012 O Lexike Čas čítania: < 1 min.

V dňoch od 23. do 25. októbra 2012 sme sa prvý krát ako vystavovatelia zúčastnili medzinárodného veľtrhu a konferencie tekom/tcworld 2012, najvýznamnejšieho európskeho podujatia, zameraného na sektor technickej komunikácie.

Veľtrh v nemeckom meste Wiesbaden privítal – podobne ako každý rok – niekoľko tisíc odborníkov a profesionálov z oblasti tvorby, spracovania a publikácie technických informácií a dokumentácie.

Lexika na TEKOM/TCWORLD

V rámci spoločnosti LEXIKA sme potenciálnym obchodným partnerom a klientom predstavili špičkovú prekladateľskú technológiu a vybavenie, ktorým disponujeme, ako aj naše dlhoročné skúsenosti pri manažovaní náročných a na detaily zameraných projektov technických prekladov a lokalizácie.

No odborné informácie neboli jediné, čo sme do Nemecka priniesli. Ako malú pozornosť a taktiež ako formu pozitívnej prezentácie slovenskej kvality, sme mali pre návštevníkov pripravenú výberovú sadu exkluzívnych čokoládových praliniek slovenského výrobcu. Ich chuť dokonca inšpirovala jedného z účastníkov, ktorý nám a nášmu darčeku spravil reklamu na sociálnej sieti Twitter.

Výstavný stánok spoločnosti LEXIKA bol umiestnený priamo v centre diania veľtrhu a slúžil tiež ako miesto pre neformálne stretnutia a rozhovory s kolegami z prekladateľského odvetvia z rôznych krajín.

Informácie o veľtrhu tekom/tcworld nájdete na oficiálnej stránke.

Pozrite si fotogalériu:

 

 

 

Michal Kmeť
Michal Kmeť
Managing director

S prekladateľským odvetvím som sa prvýkrát stretol v roku 1993, keď môj otec založil spoločnosť LEXIKA a ja som na bicykli roznášal texty na preklad našim prekladateľom. Vo firme som postupne prešiel takmer všetkými pozíciami. Štyri roky som pôsobil ako prezident Asociácie prekladateľských spoločností Slovenska, v súčasnosti som členom predsedníctva Európskej asociácie prekladateľských asociácií – EUATC. Aktívne sa zúčastňujem na odborných podujatiach v oblasti prekladateľského a lokalizačného odvetvia. Spolu s kolegami z Česka, Maďarska a Rakúska som spoluzakladal a organizujem konferenciu Meet Central Europe.

Čítaj viac

Páči sa vám čo píšeme?
Povedzte to ďalej!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *