Kalendár podujatí pre prekladateľov a tlmočníkov

Eva Dinušová Ciferník28.02.2024 Pre prekladateľov Čas čítania: < 1 min.
Kalendár podujatí pre prekladateľov a tlmočníkov
Čas čítania < 1 minúta

Prostredníctvom tohto kalendára vás budeme pravidelne informovať o ponukách vzdelávacích workshopov, prednášok, seminárov či konferencií zameraných na zaujímavé témy týkajúce sa prekladateľskej/tlmočníckej profesie. Neváhajte sa o informácie podeliť aj so svojimi kolegami. 🙂

Dozvedeli ste sa o zaujímavom podujatí pre prekladateľov alebo tlmočníkov alebo ho dokonca sami organizujete? Dajte nám o ňom vedieť na hr@lexika.sk!

 

Zoznam podujatí priebežne AKTUALIZUJEME.
(Posledná aktualizácia: 28. 2. 2024)

 

Kurzy, ktoré je možné absolvovať kedykoľvek po dohode s organizátorom:

Nadchádzajúce podujatia

október 2024
november 2024
Žiadna udalosť nebola nájdená!

Podeľte sa s nami v komentároch o nadobudnuté poznatky. Napíšte nám, ako sa vám dané akcie páčili a čo by ste ešte uvítali.

 
Eva Dinušová
Eva Dinušová
Vendor manager

Jazyky ma sprevádzali odmalička, keď sme sa s rodinou presťahovali do Viedne. Táto cesta ma doviedla až k štúdiu prekladateľstva, avšak stále ma to ťahalo späť domov, na Slovensko. Náhoda chcela, že som dostala ponuku pracovať v prekladateľskej spoločnosti – aj keď nie ako prekladateľka 🙂. V LEXIKE som si od roku 2011 prešla viacerými pozíciami, začala som pracovať na front desku, neskôr ako projektová manažérka a po dvojročnej pauze na materskej dovolenke som nastúpila na novovytvorenú pozíciu vendor manager. Postupne sme túto pozíciu dotvárali, vylepšovali a dnes je už perfektne fungujúcou a nenahraditeľnou súčasťou LEXIKY. S kolegyňou Simou sa staráme o to, aby sme mali kvalitných prekladateľov – oslovujeme nových a staráme sa o vzťahy s našimi dlhoročnými prekladateľmi. Okrem bežnej agendy mám na starosti aj programy a spoluprácu so študentmi.

Čítaj viacPáči sa vám čo píšeme?
Povedzte to ďalej!
Diskusia k článku
  1. Alena píše:

    Oceňujem túto iniciatívu, určite pomôže informovanosti prekladateľov

    1. LEXIKA píše:

      Alena, ďakujeme za pozitívnu odozvu. Veríme, že to bude pre prekladateľov prínosom a že si medzi podujatiami každý nájde to „svoje“. 🙂

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *