Úradný preklad súťažnej dokumentácie

Vašu sprievodnú dokumentáciu do verejných súťaží a tendrov, ako napríklad technické špecifikácie, výpisy z obchodného registra a registra trestov, certifikáty, referenčné listy, životopisy, ponuky a ďalšie potrebné podklady úradne preložíme

 • rýchlo,
 • pohodlne,
 • už za 22 eur + DPH/1 normostranu.

Objednajte v 5 jednoduchých krokoch:

1. Doručíte nám dokument: osobne, e-mailom alebo online.
2. Príjemne vás prekvapíme cenovou kalkuláciou.
3. Svoju objednávku potvrdíte.
4. My urobíme to, v čom sme najlepší.
5. V rukách máte hotový úradný preklad.

Objednajte online

  Jazyky

  Dokumenty do verejných súťaží a tendrov prekladáme najmä do angličtiny, nemčiny ale takisto aj do ďalších európskych a ázijských jazykov.

  Medzi často žiadané jazyky patria: francúzština, ruština, taliančina, maďarčina, poľština, španielčina, portugalčina, chorvátčina, srbčina, holandčina a ďalšie.

  Rýchle dodanie

  Pri bežných jazykoch, akými sú angličtina a nemčina vám úradný preklad kratšej súťažnej dokumentácie pripravíme bez príplatkov už do 24 hodín.

  Úradné preklady ostatných jazykov vám bez príplatkov dodáme do 48 hodín. Hotový preklad si môžete prevziať priamo v našej prevádzke osobne alebo vám ho zašleme poštou, resp. kuriérom.

  Pohodlná platba

  Úradný preklad môžete uhradiť podľa vášho výberu: v hotovosti či kartou priamo v našej prevádzke, alebo bankovým prevodom, prípadne kartou online cez PayPal.

  Garancia kvality

  V Lexike prechádza každý úradne preložený dokument dôkladnou kontrolou kvality. 

  Našou prioritou je, aby ste sa mohli spoľahnúť na úplnosť a 100 % správnosť prekladu vašich súťažných dokumentov.

  Čo je to úradný preklad

  Úradný preklad vykonáva zásadne prekladateľ, ktorý je menovaný Ministerstvom spravodlivosti SR. Svojím podpisom a pečiatkou so štátnym znakom prekladateľ potvrdí, že preložený text sa zhoduje s významom textu v originálnom dokumente.

  V Lexike takýto preklad nazývame úradný preklad, no nazýva sa aj notársky preklad, súdny preklad alebo súdnoznalecký preklad.

  Ako vyzerá úradný preklad

  K originálnemu textu sa prikladá preložený text a vyhlásenie prekladateľa, v ktorom potvrdzuje, že obsah textu v oboch jazykoch sa zhoduje.

  V listinnej podobe sa vytlačené dokumenty zviažu do jedného zväzku spolu originálnym dokumentom.

  Elektronická verzia úradného prekladu sa podpíše mandátnym certifikátom a dodáva sa zvyčajne vo formáte ASiC (.asice).

  Kto vykonáva úradný preklad

  Úradné preklady dokumentácie do verejných súťaží a tendrov môže vykonať iba prekladateľ, ktorý zložil jazykové a odborné skúšky. Takýto prekladateľ je zapísaný v zozname úradných prekladateľov Ministerstva spravodlivosti SR.

  Použiť originál alebo kópiu

  Dokumentáciu do verejných súťaží a tendrov je možné vydať opakovane, môžeme ju preto zviazať aj s originálom, prípadne s notársky overenou kópiou.

  Prečo si vybrať Lexiku

  Na dosiahnutie vašej spokojnosti je tu pre vás tím skúsených a profesionálnych projektových manažérov, ktorí vám zabezpečia rýchle dodanie bezchybných úradných prekladov 

  Vašim požiadavkám sa vieme flexibilne prispôsobiť. Za preklad môžete zaplatiť v hotovosti, kartou alebo prevodom a preklad vám dodáme aj poštou či kuriérom.

  Máte záujem?

  Napíšte nám, pripravíme vám cenovú ponuku.